MENU     

    Linki          Sekretariat  

  Strona główna

  Świetlica szkolna
  Zajęcia świetlicowe

napisz do szkoły - kliknij

masz ciekawe informacje lub zapytanie? napisz koniecznie

 

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE 
 

Wielkanoc

Nadchodzą Święta Wielkanocne, więc projektujemy i przygotowujemy w świetlicy ciekawe dekoracje. Dzieci z klasy Ia i II potrafią wykonać wspaniałe pisanki i świąteczne koszyczki pełne niespodzianek.
Może posłużą innym jako pomysły do prac plastycznych, które można wykonać w domu? Zachęcamy! Fajna zabawa! Kreatywności w przygotowaniach i spędzeniu świątecznych dni! Wesołych Świąt!
wychowawca świetlicy : Jolanta Zielińska
Dynia w nowej odsłonie

Po zajęciach o zdrowym żywieniu zorganizowany został w świetlicy konkurs plastyczny zatytułowany "DYNIA W NOWEJ ODSŁONIE". Dzieci przedstawiły swoje kreatywne pomysły i fantazje związane z wykorzystaniem dyni. Na zdjęciach autorzy i ich prace. Organizatorzy: J.Zielińska, B. Nowakowska
Owoce i warzywa w pięciu kolorach

9 listopada odbyły się w świetlicy kolejne zajęcia promujący zdrowy tryb żywienia. W zajęciach brali udział uczniowie klasy II i III d. Motywem przewodnim spotkania były owoce i warzywa w 5 kolorach. Dzieci wysłuchały bajki pod tytułem "Dlatego owoce i warzywa są w różnych kolorach", z której dowiedziały się jak podzielone są owoce i warzywa ze względu na kolor oraz jaki wpływ maja poszczególne grupy na funkcjonowanie naszego organizmu. Uczniowie zapoznali się także z wybranymi, egzotycznymi owocami i warzywami oraz obejrzały prezentację multimedialną zatytułowaną "Dynia". Dowiedziały się z niej o wartościach odżywczych i sposobach wykorzystania tego warzywa w kuchni. Uczestnicy zajęć mieli również okazję degustować rozmaitych, pysznych przetworów z dyni. Organizatorzy: J.Zielińska, B.Nowakowska.


Zdrowe Odżywianie

21 listopada uczniowie klas III a i III b uczestniczyli w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania, przygotowanych w świetlicy szkolnej. Dzieci rozpoznawały owoce i warzywa posługując się zmysłem wzroku, smaku, węchu i dotyku. Uświadamiały sobie znaczenie warzyw i owoców dla właściwego funkcjonowania organizmu ludzkiego oraz utrwaliły sobie ich nazwy. Miały także możliwość degustacji ciast warzywnych - pietruszkowego, marchewkowego, szpinakowego i buraczanego, przekonując się, że warzywa mogą również służyć do przygotowania rozmaitych zdrowych i smacznych deserów. Organizatorzy - J.Zielińska, B.Nowakowska
Cała Polska Czyta Dzieciom

16 listopada rozpoczęliśmy kolejną edycję akcji "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" Wzięli w niej udział uczniowie kl I i II. W tym roku przebiegła ona pod hasłem "BEZPIECZNIE, BEZPIECZNIEJ, NAJBEZPIECZNIEJ". Po wysłuchaniu ciekawych opowiadań - przestróg, dzieci opowiadały o niebezpiecznych sytuacjach, w jakich się znalazły i o sposobach radzenia sobie z niebezpieczeństwem. Uczniowie uczestniczyli także w konkursie plastycznym, w którym miały za zadanie piękne pokolorowanie obrazków mówiących o tym , jak należy postępować, aby być bezpiecznym. Organizatorkami zajęć były: J.Zielińska, J. Kędzia.
Dzień Czystych Rąk

Dnia 15 października obchodzony jest jako Międzynarodowy  Dzień Czystych Rąk. Z tej okazji w świetlicy przeprowadziliśmy prelekcję powiązaną z prezentacją multimedialną, podczas której, uczniowie klas I-III dowiedzieli się dlaczego należy myć ręce. Poznali również metodę skutecznego pozbycia się brudu z rąk. Dziękujemy dzieciom oraz ich Paniom wychowawczyniom za aktywny udział w spotkaniu - organizatorzy Beata Czech i Grażyna Postulka.


Sportowe Mistrzostwa

24.10.2017 r. odbyły się V Sportowe Mistrzostwa Szkoły Klas I, II i III organizowane przez świetlicę szkolną. Zawody odbywają się cyklicznie co dwa miesiące. O wygranej będzie decydować suma wyników wszystkich spotkań.  Dzieci pod opieką p. Anny Kubicz i p.Barbary Nowakowskiej brały udział w licznych konkurencjach, a klasy trzecie zmierzyły się w grze "Dwa ognie".  Zacięta rywalizacja pomiędzy zespołami przebiegała w atmosferze świetnej zabawy z zachowaniem zasad "fair play."
 

 
 


Szkoła Podstawowa nr 5 im. Króla Jana III Sobieskiego w Zabrzu ul. Królewska 4 
tel. fax. 032 2712981